Vyhľadávanie
V ponuke je 117 nehnuteľností.

Ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj, tak aby na prvý pohľad zaujala.

Odhodlali ste sa urobiť životnú zmenu, pretrhli citové puto k domovu s ktorým sa spájajú mnohé spomienky a rozhodli predať vašu nehnuteľnosť. Ocitli ste sa v situácii, kedy vás čaká predaj pričom vašim záujmom je ju predať za čo najlepších podmienok a za najvyššiu cenu. Určite rozmýšľate nad tým, ako upraviť nehnuteľnosť tak, aby upútala a v očiach potencionálneho kupujúceho vyzerala dokonale.

Máte dve možnosti upravíte ju sami, alebo zveríte celý predaj do rúk realitného profesionála, ktorý vám zabezpečí aj prípravu nehnuteľnosti. Pri výbere správneho makléra môžete ušetriť čas, peniaze a vyhnúť sa rizikám, ktoré môžu vzniknúť pri predaji. Prípravu svojej nehnuteľnosti na predaj po estetickej stránke sa oplatí zveriť do cudzích rúk aj z veľmi prozaického dôvodu, cudzí človek je nezainteresovný a má nadhľad. Nie je s interiérom spätý a upozorní svojim novým pohľadom na drobnosti, ktoré vy ako majiteľ za dlhé roky v nehnuteľnosti už ani nevnímate.

Či už sa rozhodnete pre predaj s maklérom alebo pre úpravu svojpomocne, môžete sa inšpirovať mojimi skúsenosťami ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj. Mnohým klientom, ktorým som pomáhala pri kúpe nehnuteľnosti, na moju otázku čo ich nakoniec presvedčilo, nebola odpoveď cena či lokalita, ale pocit. To ako sa v nehnuteľnosti cítili.

Nedoporučujem rekonštrukciu nehnuteľnosti, nakoľko v mnohých prípadov by finančné zhodnotenie nebolo adekvátne času a nákladom, ktoré si rekonštrukcia vyžiadala. Postačujúce bude urobiť homestagink, čo je zatraktívnenie nehnuteľnosti za minimálne náklady. Výsledkom má byť neutrálna nehnuteľnosť, v čo najpríťažlivejšom stave, pričom kupujúcemu musí ukázať svoj potenciál a predstavu vysnívaného domova.

Rady ako najlepšie pripraviť nehnuteľnosť na predaj:

  1. Určite urobte upratovanie, veľké upratovanie.

Je to jednoduchá, ale účinná technika úpravy nehnuteľnosti, ktorá prináša žiadané výsledky. Všetko má byť na svojom mieste, umyte okná, klučky… Osobitú pozornosť je dôležité venovať dvom častiam domácnosti kuchyni a kúpelni. Ideálne je, keď sa všetko bude ligotať a kupujúci bude mať príjemný pocit čistoty a sviežosti. Poriadok musí byť rovnaký ako poriadok v luxusnom hoteli.

  1. Nehnuteľnosť musí byť svetlá a priestranná.

Preplnený priestor pôsobí opticky zmenšene. Často krát sú izby zapratané nepotrebným starým nábytokom. Preč s ním, menej je viac. Izby získajú vzdušnosť a kupujúci si vie predstaviť seba a svoju rodinu ako v nej žije. Pocit stotožnenia sa s nehnuteľnosťou je základným princípom predaja. Nová malovka robí tiež zázraky, rozjasní celú nehnuteľnosť.

  1. Depersonalizujte.

Je prirodzené, že ľudia sa rady vo svojich príbytkoch obklopujú fotografiami svojich blízkych a skrášlujú ich osobnými predmetmi, ktoré im pripomínajú príjemné chvíle z dovolenky alebo dosiahnutého úspechu. Všetko odložte. Odložte aj predmety ako sú šampóny, spreje či zubné kefky. 

  1. Opravte všetko, čo je potrebné opraviť.

Kvapkajúci kohútik, vŕzgajúce dvere, uvolnený pánt na skrinke….. všetko treba opraviť. Dokonca aj žiarovku, ktorá má zasebou svoju životnosť nezabudnite vymeniť. Nie je možné sa spoliehať na to, že kupujúci si to nevšimne.

  1. Skrášlite interiér rôznymi dopnkami.

Investujte trošku a uvidíte ten rozdiel. Kúpte pekné lampy na stolík alebo na zem. Naaranžujte postel tak, aby vyzerala komfortne, prehoďte cez starú sedačku prehos alebo zopár vankúšov. Nové moderné závesy vedia tiež urobiť zázraky. Pridajte v kuchyni trošku farby tým, že dáte na linku misu s čerstvým ovocím. Prestrite stôl aby vyzeral lákavo. Niet príťažlivejšej dekorácie v domácnosti ako živý kvet. Či už v kvetináči alebo rezaný vo vkusnej váze doslova rozžiari každý priestor. Navodzuje atmosféru tepla, pohody, skutočného domova.

  1. Na čo ešte nezabudnúť

Áno, kedže je potrebné rozmaznať všetky zmysly kupujúceho aby ho nehnuteľnosť na prvý dojem oslovila nemôžeme určite zabudnúť na vôňu.

 

A keď budete už mať všetko upratané, vyčistené, opravené a skrášlené, nezabudnite, že ste ho cheli predať :-). 

Štatistiky hovoria, že nehnuteľnosti, ktoré prešli takouto formou prípravy sa predajú až o 50 % času rýchlejšie. Predajná cena pripravenej nehnuteľnosti sa zvýši o viac ako 6 % oproti nepripravenej nehnuteľnosti.

Ak sa rozhodnete nerobiť úpravu svojpomocne, rada vám s tým pomôžem, obráťte sa na mňa 0950 893 977 a nehnuteľnosť naaranžujem tak, aby vynikla funkčnosť miestností, ich čistota, svetlosť a priestrannosť, tak aby kupujúci si uvedomil jej potenciál.